alkohol po szczepieniu na żółtaczkę

Nieruchomości Szczecin

Temat: Historia kaszkaj
" />
">dzięki agn84 za podpowiedzi
hmmm... wykluczam: wysiłek fizyczny (ostatnio mało się ruszam), głodzenie się też odpada (lubię sobie zjeść, chociaż po laparo miałam mniejszy apetyt), spożywanie alkoholu (sporadycznie), nie używam narkotyków, gorączki nie mam, spożywanie tłustych posiłków czasem się zdarzy. Wychodzi na to, że to stres i negatywne uczucia mogłyby być czynnikami podwyższonej bilirubiny.
Zastanawiam się czy na podwyższoną bilirubinę może mieć wpływ szczepienie przeciwko WZW B
Przyjęłam 2 szczepionki przed laparoskopią (19.04 i 17.05).


Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się że jest to możliwe.
Przy nastęnym badaniu zrób też Aspat i Alat i ze wszystkimi wynikami zapytaj o to lekarza. Wydaje mi się że Twoja bilirubina nie jest jakoś dramatycznie podwyższona, także nie denerwuj się na zapas. Możesz też zapytać na jakimś forum dot. żółtaczki (np. na Gazecie Wyborczej), tam napewno będą wiedzieli wszystko o wątrobie
Źródło: endometriosis.org.pl/forum/viewtopic.php?t=1415Temat: Afganistan
" /> Przepisy prawne
Za przewożenie, posiadanie i konsumpcję narkotyków, alkoholu lub wieprzowiny grozi kara więzienia.
Ubezpieczenia
Przed przyjazdem do Afganistanu szczególnie zaleca się wykupienie indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego, zwłaszcza od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia z opcją transportu chorego na leczenie w innym kraju.
Bezpieczeństwo
Afganistan jest szczególnie zagrożony atakami terrorystycznymi, a także kryminalnymi. Poza obywatelami państw koalicji antyterrorystycznej celem zamachów mogą być nadal wszelkie miejsca zgromadzeń cudzoziemców, instytucje międzynarodowe, biura organizacji pomocowych i misji humanitarnych oraz ONZ. Ze względu na pozostałości po działaniach wojennych (miny, niewypały itp.) należy unikać poruszania się po poboczach dróg i nieznanych terenach, zwłaszcza poza obszarem miejskim Kabulu. Jeśli nie jest to niezbędne ze względów zawodowych i służbowych, nie zaleca się wyjazdów poza tereny miejskie kontrolowane przez centralne władze afgańskie i siły koalicji antyterrorystycznej. Szczególnie częste ataki terrorystyczne oraz zagrożenia typu wojennego i kryminalnego zdarzają się w południowych i wschodnich prowincjach Afganistanu.
Cło, wizy, paszport
Obywatele polscy objęci są obowiązkiem wizowym. Przed wyjazdem należy uzyskać wizę w Ambasadzie Afganistanu. Z zasady nie udziela się wiz na przejściach granicznych.
Komunikacja
Większość dróg jest w bardzo złym stanie. Kierowcy nie przestrzegają standardów technicznych i zasad kodeksu drogowego. Nie stosuje się ubezpieczeń pojazdów. W razie wypadku turyści mogą spotkać się z agresją miejscowych kierowców. Pomiędzy Kabulem a większymi miastami kursują samoloty.
Kultura
Afganistan jest krajem muzułmańskim, w którym respektuje się zwyczaje i prawa wynikające z zasad islamu. Inna niż islamska misyjna działalność religijna jest zakazana. Ze względu na bezpieczeństwo osobiste należy podporządkować się ogólnym zasadom noszenia ubiorów zakrywających ciało; dotyczy to zwłaszcza kobiet.
Zalecane szczepienia, higiena
Problemy sanitarno-epidemiologiczne oraz niedostateczny stan opieki medycznej (niedostatek personelu medycznego, podstawowych leków i środków higieny) stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia. Przed podróżą do Afganistanu należy zasięgnąć rady służb medycznych w kraju o wymaganych szczepieniach. Na niektórych obszarach Afganistanu zagrożenie stanowi malaria. Powszechnie występuje gruźlica. Endemicznie występujące częste zatrucia pokarmowe, żółtaczka zakaźna i infekcje dróg oddechowych nasilają się w okresach suchych miesięcy letnich.
Źródło: robertkostuch.pl/forum/viewtopic.php?t=39


Temat: BANGKOK- HANOI ?????
Witaj,
Rzeczywiście – tak jak Pablo wspomniał - film powstał gdzie indziej, ale jego akcja toczy się początkow na Mekongu, a później na niedopowiedzianym z nazwy dorzeczu. Można się domyślać się, że na pograniczu Wietnamu, Kambodży i Laosu. W latach 60-tych na tym obszarze miały miejsce tajne operacje CIA. Amerykańscy instruktorzy wojskowi organizowali i szkolili plemienne milicje, głownie spośród Meo, do walki z Vietcongiem. Porównywalne krajobrazy do filmowych trzeba by szukać raczej w górze Mekongu, w Laosie.

Delta Mekongu w całości znajduje się na terenie Wietnamu południowego. To absolutny labirynt rozwidleń i kanałów Mekongu. Jest niezwykle gęsto zaludniona. Trudno w ogóle rozgraniczyć gdzie zaczyna, a gdzie kończy się kolejna wioska. Raczej nie ma tu miejsca na gęsto dżunglę. Ogromna część życia toczy się na wodzie – transport, handel. To robi duże wrażenie.

Po przekroczeniu granicy kambodżańskiej widok ulega drastycznej zmianie. Teraz powstaje uczucie, że brzegi rzeki są prawie puste. Co jakiś czas widać tylko daszki pagody. To oczywiście złudzenie. Po prostu zmieniły się proporcje. Tam były tysiące na km kwadratowy, tutaj co najwyżej dziesiątki ludzi... A poza tym Mekong jest w tym miejscu bardzo szeroki i rozlany.

Kambodża jest odrobinę droższa od Wietnamu. W obu krajach 10 – 15 $ może wystarczyć na spanie, jedzenie i transport, ale musisz doliczyć trochę na zwiedzanie – jeżeli masz taki zamiar – bo wejścia są trochę drogie. Np. w Hue do Zamkniętego Miasta cena biletu ok. 8 $, a do poszczególnych grobów cesarskich – po ok. 4 $. Niby drobne kwoty, ale w jeden dzień może zrobić się z tego ze 30 $. Jednodniowy wypad rzeką Perfumową – 8 – 9 $ (polecam – widoki piękne, zbliżone do Guillinu w Chinach), Zatoka Ha Long też będzie coś tam ekstra kosztowała. Angkor w zależności od Twojej decyzji od 25 do 40 $. W sumie zrobi sie z tego całkiem pokaźna sumka. Stąd wskazany w moim poprzednim poście szacunkowy całkowity kosztów wyjazdu.

Szczepienia na żółtaczkę A i B w moim przekonaniu wystarczą. Sprawdź czy masz ważny tężec (po 10 latach trzeba przyjąć „przypominające” szczepienie).

Wizę Kambodży dostaje się na granicy od ręki. Kosztowało to 20 $ od osoby plus 5 „kosztów manipulacyjnych”. Wizę tajską i wietnamską załatwiliśmy w Polsce.

Bilet ze stopperami na bus w Wietnamie kupiliśmy w innym biurze, a w drodze zaglądaliśmy do pierwszego z brzegu biura. Nie koniecznie tego samego. Oni to jakoś rozliczają między sobą.

Alkoholu z wężem, skorpionem czy innym potworem nie piłem. Poprzestałem na niezłym i dość tanim piwie.

pozdrowienia
Źródło: travelbit.pl/forum/viewtopic.php?t=4901


Temat: Oddanie krwi a wyjazd w trasę.
" />Nie wiem, musisz sam zadecydować.

Musisz tylko pamiętac, że takiej decyzji nie podejmuje się 5 minut przed, tylko conajmniej dzień wcześniej, między innymi wiecej pijąc, nie pijąc alkoholu, nie jedząc tłusto. Rano jedząc lekkie śniadanie, dużo pijąc udać się do stacji, gdzie również korzystać z oceanu darmowej wody...

Zaś po zakończeniu oddawania można sobie ponownie usiąść w poczekalni, korzystając z wody, nastepnie udac sie coś zjeśc.

Myśle że nie bedzie wtedy większych problemów.

Upewnij sie jeszcze, ze spełniasz wszystkie warunki do oddania krwi, by nie iśc za darmo.

">Możesz zostać honorowym krwiodawcą:

jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,
jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)
jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami
nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,
osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 6 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,
nie wolno oddawać krwi podczas ciąży i w okresie karmienia piersią oraz:
6 miesięcy po porodzie,
3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią,
6 tygodni po poronieniu,
możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,
można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,
po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,
krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,
nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,
należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa
krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej.
Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych, leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy oraz leków hipotensyjnych nie stanowi przeciwwskazania do oddawania krwi.


http://www.rckik-katowice.com.pl/
Źródło: wagaciezka.com/viewtopic.php?t=26416


Temat: Nie boją się igły- Zapraszamy do PCEZ
Twoja krew jest najlepsza, bo płynie prosto z serca.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ do pobierania krwi używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku. Przed każdym oddaniem krwi u dawcy wykonywane są badania laboratoryjne i badanie lekarskie, na podstawie których dawca kwalifikowany jest do oddania krwi.W jaki sposób można oddać krew?

1. Metoda konwencjonalna - dawca oddaje krew pełną w ilości 450 ml, nie częściej niż co 8 tygodni.

2. Metoda plazmaferezy automatycznej - dawca oddaje tylko osocze w ilości 600 ml, nie częściej niż co 2 tygodnie

3. Metoda cytaferezy - dawca oddaje tylko wybrane elementy komórkowe krwi (płytki, krwinki białe), nie częściej niż co 4 tygodnie.Po oddaniu krwi:

- otrzymujesz ekwiwalent kaloryczny w postaci czekolad,

- w dniu oddania krwi przysługuje Ci dzień wolny od pracy i nauki,

- możesz otrzymać wynik oznaczenia grupy krwi.

Jeżeli oddasz honorowo co najmniej 5 litrów krwi (kobiety) lub 6 litrów krwi (mężczyźni) otrzymasz tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Tytuł ten upoważnia Cię do otrzymania bezpłatnych leków umieszczonych w wykazie leków podstawowych i uzupełniających oraz do korzystania ze świadczeń zakładów opieki zdrowotnej i aptek poza kolejnością. Po oddaniu 18 litrów krwi uzyskasz prawo do bezpłatnych przejazdów liniami MPK w Lublinie."Bezpieczeństwo krwi zaczyna się ode mnie"

Krwiodawcą może być każdy zdrowy człowiek. Tylko wówczas oddanie krwi nie będzie szkodliwe dla organizmu, a pobrana krew lub osocze nie będą stanowić zagrożenia dla chorych.

Możesz zostać honorowym krwiodawcą, jeżeli:

- ukończyłeś 18 rok życia,

- nie chorowałeś na żółtaczkę zakaźną,

- w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych,

- w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywano u Ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,


- w ostatnim czasie nie przyjmowałeś szczepień ochronnych,

- nie przyjmujesz i ostatnio nie przyjmowałeś żadnych leków,

- kobieta nie może oddawać krwi w czasie trwania miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu,

- nie przechodzisz aktualnie żadnej infekcji ( katar, kaszel, ból gardła ).Dar krwi darem serca

Nie wahaj się - podejmij decyzję. Zgłoś się:

do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

w Lublinie, ul. l Armii WP 8, tel. 532-62-75 lub do najbliższego

Oddziału RCKiK

- wypoczęty,

- po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku,

- z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem

jazdy, paszportem),

- dzień wcześniej nie spożywaj żadnego alkoholu.Twoja Krew nadzieją dla chorych.

Na Twoją krew i osocze czekają chorzy i poszkodowani w

nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się

uzupełniając brakujące elementy krwi.

Krwotoki, przeszczepy organów, hemofilia wymagają

stosowania transfuzji krwi lub preparatów krwiopochodnych.

Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży

często potrzebna jest transfuzja krwi.Pamiętaj, że jedynym źródłem krwi jest zdrowy człowiek.


http://rckik.lublin.pl/
Źródło: forum.swidnik.net/viewtopic.php?t=789


Temat: Wampiriada
" />W przyszłym tygodniu w dniach 25-29.02 (pn-pt) odbędzie się na AGH akcja honorowego oddawania krwi "Wampiriada". Zapraszam wszystkich chętnych do odania krwi do pawilonu stołówki "Tawo", na I piętro w godzinach 9-15. Należy być po lekkostrawnym posiłku i nie spożywać alkoholu w ciągu odtatnich 24 godzin.

KTO MOŻE ODDAĆ KREW:
• osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą, co najmniej 50 kilogramów;
• osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
• osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
• osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie były leczone krwią lub jej skłądnikami.

OSOBY DOROSŁE MOGĄ ODDAĆ KREW PO OKRESIE:
• 6 miesięcy po dużych zabiegach chirurgicznych;
• 2 tygodni po przebyciu grypy lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C;
• 2 tygodni po zakończeniu leczenia antybiotykami;
• 7 dni po wykonaniu małego zabiegu chirurgicznego (np. usunięcie zęba);
• 48 godzin po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz anatoksyną przeciwtężcową;
• 3 dni po zakończeniu miesiączki;
• 6 miesięcy po porodzie lub zakończeniu ciąży;

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ODDANIA KRWI?
• w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
• być wyspanym
• spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
• wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
• ograniczyć palenie papierosów
• nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki
• nie spożywać uprzednio (24 h.) alkoholu !

KRWIODAWCA, KTÓRY HONOROWO ODDA KREW OTRZYMA:
• zaświadczenie celem usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach w dniu oddawania krwi
• posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4500 kalorii (m.in. 8 czekolad)
• wyniki badań laboratoryjnych krwi (grupa krwi, test kiłowy, wirusy)
• legitymację HDK PCK
(dwa ostatnie do odbioru w Regionalnym Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Krakowie)

W razie jakichkolwiek pytań polecam odwiedzić strony:

Strona Klubu Honorowych Dawców Krwi przy AGH
Strona Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Krakowie
www.krewniacy.pl

Możecie pytać również w tym temacie, postaram się odpowiedzieć
Źródło: forum.strefawms.net/viewtopic.php?t=454